Liceul Teoretic "Emil Racoviță" Techirghiol

Telefon: +40 241 735 764

Acțiuni de prevenire a violenței și consumului de substanțe interzise

Acțiunile de informare și conștientizare privind faptele de violență sau consumul de substanțe interzise continuă în școala noastră, prin implicarea doamnei consilier școlar Alexandra Matei.

În cadrul programului de prevenire a infracțiunilor contra persoanei, reprezentantul Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, inspector Filotia Borș, a dezbătut alături de elevii clasei a IV-a C și de cei ai claselor a VIII-a problema victimizării minorilor.

Doamna psiholog Carmen Lipan a desfășurat alături de elevii clasei a IX-a A o activitate cuprinsă în campania ”19 zile de activism în scopul prevenirii abuzului și violenței față de copii și tineri”, organizată de Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Constanța.