Liceul Teoretic "Emil Racoviță" Techirghiol

Telefon: +40 241 735 764

Proiectul ”Artă în educație”

O inițiativă culturală independentă, Festivalul de Artă din Techirghiol își propune să dea naștere unui context de exprimare a efervescenței de creație pe litoral.
Anul 2022 este anul de debut al festivalul iar prima Ediție a abordat tema Retro – ca un omagiu adus Techirghiolului de altă dată, în care artiști precum Jean Constantin, Mircea Eliade, Constantin Tănase și-au găsit refugiu, un oraș cu o arhitectură boemă ce ascunde poveste și istorie deopotrivă.
În cea de-a II-a ediție ne-am gândit sa abordăm tema Fantezie iar publicul va putea să se bucure de evenimente precum: spectacole pentru copii, competiție de scurtmetraje produse independent, spectacole de stradă, proiecție de lungmetraje vechi, ateliere de improvizație, întâlniri cu personaje de poveste, ateliere de film, concerte, expoziții de pictură, artă culinară locală, artă fotografică, creațiile de tip handmade descoperind pe această cale și câteva dintre locațiile pline de farmec ale orașului Techirghiol.

Cine suntem?

Informații privind achiziția directă de tricouri personalizate se găsesc aici

Informații privind achiziția directă de servicii de comunicare online se găsesc aici

Informații privind achiziția directă de steaguri personalizate se găsesc aici

Informații privind achiziția directă de servicii de cazare se găsesc aici

Informații privind achiziția directă de servicii de cazare 2 se găsesc aici

Informații privind achiziția directă de servicii de cazare apel 2 se găsesc aici