Liceul Teoretic "Emil Racoviță" Techirghiol

Telefon: +40 241 735 764

Programul „Să știi mai multe, să fii mai bun!” 2016

În săptămâna 18 – 22 aprilie 2016, la Liceul Teoretic Emil Racoviță” din Techirghiol s-a desfășurat Programul ”Să știi mai multe, să fii mai bun”.

În urma consultării cadrelor didactice, a elevilor și părinților, s-au propus următoarele tipuri  de activități: activități cultural-artistice (spectacole, scenete de teatru, vizionare de filme și documentare, audiții muzicale), activități tehnico-științifice (concursuri tematice, ateliere de creație, dezbateri pe teme de interes educațional), activități sportive (concursuri, ștafete, mini campionat de fotbal), excursii tematice în Techirgiol, judeţul Constanța și București în conformitate cu normele legislative în vigoare, activități de educaţie ecologică (monitorizări ale zonei costiere și malul lacului Techirghiol), activități de educație pentru cetăţenie democratică (dezbateri, activităţi de voluntariat, campanii de prevenire).