Liceul Teoretic "Emil Racoviță" Techirghiol

Telefon: +40 241 735 764

Inaugurarea ceainăriei, o investiție în cadrul proiectului ROSE

ROSE este un program dedicat liceenilor și are ca scop diminuarea abandonului școlar și creșterea promovabilității la finalul liceului și la examenul de bacalaureat. Acest proiect s-a desfășurat și în liceul nostru și s-a concretizat prin ore de pregătire suplimentară și de consiliere, o tabără care a avut loc în vacanța de vară și dotări materiale.
Una dintre investițiile așteptate cu interes este ceainăria, un spațiu de studiu și de relaxare, care a fost inaugurată astăzi, 4 noiembrie, în prezența oficialităților locale, domnul primar Iulian Soceanu și domnul viceprimar Florin Zisu, a reprezentantului Inspectoratului Școlar Județean Constanța, mentor în cadrul proiectului, inspector Laura Popa, și a gazdelor – conducerea școlii, cadre didactice și un grup de elevi din clasele a XI-a și a XII-a.