Liceul Teoretic "Emil Racoviță" Techirghiol

Telefon: +40 241 735 764

Deschiderea anului şcolar, la Techirghiol

            Debutul anului şcolar 2014-2015 a fost întâmpinat la Techirghiol cu bucurie şi emoţie. Cadrele didactice şi elevii Liceului Teoretic „Emil Racoviţă” din localitate au fost gazdele festivităţii de deschidere a noului an şcolar, întâmpinându-şi cu onoare oaspeţii de seamă precum primarul oraşului, Adrian Stan, reprezentanţi ai Consiliului Local, ai comunităţii locale, preoţi, părinţi.

            După momentul primirii celor mai mici dintre elevii şcolii, bobocii claselor pregătitoare, ceremonia a continuat cu discursurile gazdelor şi invitaţilor, slujba religioasă şi premierea celor mai buni elevi din clasele cu profil tehnic.

 

            În această zi ce marchează un nou început, toţi cei prezenţi şi-au manifestat speranţa într-un an mai bun, cu note mari şi succes în ceea ce şi-au propus să realizeze.