Câștigători la Concursul Județean de Benzi Desenate

La începutul lunii noiembrie, Școala Gimnazială nr. 33 ”Anghel Saligny” Constanța a lansat concursul județean BD Noël / BD Santa, adresat elevilor de gimnaziu și liceu. Proiectul a atras un număr de 15 școli, însumând aproximativ 200 de lucrări.

Școala noastră a fost reprezentată la acest concurs de 9 elevi coordonați de prof. Anamaria Florescu. Dintre aceștia, patru și-au regăsit lucrările în expoziția realizată de organizatori la Palatul Copiilor, iar doi s-au bucurat de premii deosebite: elevul ȘELARU SORIN din clasa a IX-a B a obținut PREMIUL I la nivel liceal, iar eleva  ȚIȚIMEAUA BIANCA din clasa a VI-a A a obținut PREMIUL AL II-LEA la nivel gimnazial.

Vineri, 9 decembrie 2016, câștigătorii au fost premiați cu diplome, benzi desenate și cărți în limba franceză, dar și cu dulciuri.

ȘELARU SORIN, CLASA A IX-A B

ȚIȚIMEAUA BIANCA, CLASA A VI-A A