Începând de azi, porțile liceului nostru se deschid la final de săptămână pentru elevii de gimnaziu care participă la activitățile cuprinse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar.
Proiectul a fost implementat în anul școlar precedent, cu scopul de a diminua numărul celor care abandonează școala prea devreme și pentru a crește procentul absolvenților de clasa a VIII-a care reușesc să promoveze examenul de evaluare națională.
Varietatea activităților propuse și tematica interesantă a acestora oferă școlii o imagine mai atractivă și mai prietenoasă, iar participanții la proiect răspund cu plăcere tuturor provocărilor lansate de cadrele didactice.
![](https://liceultechirghiol.ro/wp-content/uploads/2023/10/Imagine-WhatsApp-2023-10-07-la-10.42.14_5b470afd-225x300.jpg)
![](https://liceultechirghiol.ro/wp-content/uploads/2023/10/Imagine-WhatsApp-2023-10-07-la-10.47.56_2d4b00e2-225x300.jpg)
![](https://liceultechirghiol.ro/wp-content/uploads/2023/10/Imagine-WhatsApp-2023-10-07-la-10.48.01_faa54bae-300x225.jpg)
![](https://liceultechirghiol.ro/wp-content/uploads/2023/10/Imagine-WhatsApp-2023-10-07-la-12.05.05_2480d550-300x225.jpg)
![](https://liceultechirghiol.ro/wp-content/uploads/2023/10/Imagine-WhatsApp-2023-10-07-la-12.54.40_528b8fe3-300x225.jpg)