Liceul Teoretic ”Emil Racoviță”, premiat de Președintele României

În această după-amiază, doamna director Natalia Dumitriu și doamna director adjunct Laura Cehan au participat la ceremonia organizată la Palatul Cotroceni, în cadrul căreia Președintele României, Klaus Iohannis, a decorat unități de învățământ din întreaga țară, cu prilejul Zilei Mondiale a Educației.
Conform Administraţiei Prezidenţiale, ”în semn de apreciere şi recunoştinţă pentru contribuţia dascălilor la dezvoltarea României prin educaţie, pentru profesionalismul şi dăruirea cu care s-au dedicat misiunii transformatoare a şcolii în viaţa elevului, dar şi a comunităţii, preocupându-se de continua îmbunătăţire a actului educaţional”, preşedintele Klaus Iohannis a conferit Liceului Teoretic ”Emil Racoviță” din Techirghiol Ordinul „Meritul pentru Învăţământ” în grad de Cavaler.
Suntem onorați și primim cu mândrie această recunoaștere a eforturilor depuse de echipa noastră, echipa LTER! Mulțumim cu recunoștință tuturor celor care contribuie zi de zi la obținerea acestor rezultate remarcabile!