Liceul Teoretic "Emil Racoviță" Techirghiol

Telefon: +40 241 735 764

După muncă, a venit și răsplata!

           Proiectul  filantropic ,,Din  suflet  pentru  suflet” s-a desfășurat la Techirghiol pentru al treilea an consecutiv, ceea ce dovedește buna colaborare dintre Liceul Teoretic ”Emil Racoviță” și Parohia Sfântul Ioan Botezătorul.

           În preajma marilor sărbători creștine, elevii voluntari s-au reunit la final de săptămână pentru a realiza obiecte care au fost apoi vândute cu scopul de a ajuta persoane aflate în suferință.

              La finalul lunii iunie, participanții la proiect au fost răsplătiți pentru implicarea în rezolvarea anumitor probleme ale comunității lor.

 Preotul Paroh Sebastian Dumitru a organizat o excursie gratuită la Mănăstirea Sfântul Ioan Casian, la care au participat elevii voluntari, însoțiți de cadrele didactice Grosu Marieta și Protopopescu Gabriela, coordonatorii proiectului.

Beneficiarii acestei deplasări și-au manifestat bucuria de a fi răsplătiți astfel și au afirmat că și anul viitor vor face parte din această echipă frumoasă.